Annelik Okulu Projesi

yorumsuz
3.023
Annelik Okulu Projesi
image_pdfimage_print

2014 Yerel Seçimler öncesi hazırlayıp, bazı Başkan Adayları ile paylaştığım projelerim arasındadır.

Projenin Tanımı:

İlçede yaşayan 18 – 45 yaş arası evli olan ve olmayan bayanlardan istekli olanlara kendi mahallelerinde bulunan okul ve kültür merkezlerinin eğitim salonlarından istifade ederek; annelik hakkında psikolojik, fizyolojik, sağlık ve hijyen, sosyal ve dini konuları temel alan bir eğitim sürecini sağlamak ve eğitim sonunda başarılı olanlara “Annelik Sertifikası” vererek onurlandırmaktır.

Projenin Kapsamı:

Proje 3 grup temel alınarak hazırlanacak eğitim müfredatının verilmesi ile oluşacaktır. Bunlar evli olmayan bayanlar, evli olup henüz çocuğu olmayan bayanlar ile evli ve çocuklu bayanlar şeklindedir. Projeye katılanların en az okuryazar olmaları gereklidir. Ulaşım ve eğitim yeri planlaması açısından her mahalleye ayrı programlar yapılacaktır. Projeye en az %80 oranında katılan ve dönem sınavından en az 60 puan alan bayanlara “Annelik Sertifikası” takdim edilecektir.

Projenin Paydaşları ve İcra Şekli:

Gruplara göre seçilecek müfredatın verilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünden eğitmen desteği sağlanacaktır. Her mahalle için belirlenen eğitim salonlarında oluşacak ikram v.b. giderler dahil tüm masraflar için sponsorlar ve Belediye imkanları kullanılacaktır. Eğitimi başarıyla bitiren anne ve anne adaylarına teşvik mahiyetinde hediyeler verilecektir.

Projenin Beklenen Önemli Sonuçları:

İlçemizdeki annelerin ve anne adaylarının her açıdan bilinçlenmesi toplumun temel kaynağı olan aile kurumunun güçlenmesi ve gelişmesine vesile olacaktır. Annelerin yetişmesi ile çocuk eğitiminin temelinde iyileşmeler sağlanacaktır. Aile bağlarının güçlenmesi, sağlık sorunlarının erken tespiti ve doğru uygulamalara imkân verecektir. Annelerin eğitilmesi ile baba ve çocukların da dolaylı eğitimleri sağlanmış olacaktır.

Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2014
Etiketler: , , , , ,
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın