Çocuklar Meclisi Projesi

yorumsuz
3.120
Çocuklar Meclisi Projesi
image_pdfimage_print

2014 Yerel Seçimler öncesi hazırlayıp, bazı Başkan Adayları ile paylaştığım projelerim arasındadır. Yerel Yönetime Katılım Projesi örneğidir.

Projenin Tanımı:

İlçede yaşayan ilk ve orta öğretim düzeyindeki öğrencilerden seçilen bir grubun Belediye tarafından tayin edilen zaman ve mekânlar içinde toplanarak ilçe genelinde çocukları ilgilendiren sorunları, projeleri değerlendirdiği, temayül yoklamalarının yapıldığı bir çocuk istişare meclisi kurulacaktır.

Projenin Kapsamı:

İlçede bulunan ilk ve orta öğretimde ( 4 + 4 ‘lük kısım) okuyan en çok 50 öğrenci seçilerek eğitim durumlarına uygun zamanlar içinde toplanmaları sağlanacaktır.

Projenin Paydaşları ve İcra Şekli:

Belediye adına en az bir Encümen üyesi veya bir Müdür düzeyinde sorumlu atanarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordine olarak meclis üyeleri tespit edildikten sonra ihtiyaca binaen aylık veya 3 ayda bir olacak şekilde genel kurul toplantıları yapılacaktır. Daha az sayıda ve Çocuk Meclisi tarafından seçilen temsilciler kurulu ile ise daha yoğun çalışma içinde olunacaktır. Sonuç raporları Belediye Meclisine de sunulacaktır.

Projenin Beklenen Önemli Sonuçları:

İlçede yaşayan çocuklarımızın ilçemize karşı olan aidiyet duygularını güçlendirmek, demokratik hayatın gerektirdiği hoşgörü ve temsil gibi özelliklerini çocuklarımıza kazandırmak, proje ve sorunların çocuk bakış açısı ile değerlendirilip daha isabetli ve beğenilen sonuçların alınmasına katkı vermek olacaktır.

Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2014
Etiketler: , , , ,
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın