Girişimcileri Destekleme Projesi

yorumsuz
3.147
Girişimcileri Destekleme Projesi
image_pdfimage_print

2014 Yerel Seçimler öncesi hazırlayıp, bazı Başkan Adayları ile paylaştığım projelerim arasındadır.

Projenin Tanımı:

İlçede ilk defa yatırım yapacak olan veya mevcut yatırımlarının en az %50’si oranında ilave yatırıma giden girişimcilere yönelik olarak mevzuat sınırları içerisinde Belediye tarafından yapılabilecek ek teşviklerin tespit edilerek uygulamaya alınmasıdır.

Projenin Kapsamı:

Belediye Meclisi ve Encümenden gerekli karar ve izinlerin alınmasına müteakip idari birimlerin yapacakları etütler doğrultusunda öncelikle teşvik edilecek sektör ve bölgelerin tespit edilmesi ve girişimcilere cazip yatırım şartlarının sunulmasını kapsamaktadır. İlçe sınırları içinde yatırıma gidecek girişimcilere danışmanlık, alt yapı desteği, belediye harçlarında kolaylıklar gibi çeşitli teşvik unsurları paket haline getirilecektir.

Projenin Paydaşları ve İcra Şekli:

Proje belediye imkânları ve alınan izinler doğrultusunda icra edilecektir. Yanlış ve hatalı kullanıma karşı kontrol mekanizmaları aktif tutulacaktır.

Projenin Beklenen Önemli Sonuçları:

Türkiye genelinde girişimcilere yönelik teşvik ve destekleme alanları güncel mevzuat içinde belirlenmiştir. İlçe Belediyesi kendi imkânları dahilinde bu teşviklere yeni ilaveler yaparak çevre ilçeler içinde öne çıkmaya ve tercih nedeni olmaya çalışacaktır. Yatırımların artması ile bölgenin sosyo-ekonomik yapısı güçlenecek ve ilçe genelinde refah artışı sağlanacaktır.

Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2014
Etiketler: , , , , ,
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın