Mikro Kredi Yaygınlaştırma ve Geliştirme Projesi

yorumsuz
3.008
Mikro Kredi Yaygınlaştırma ve Geliştirme Projesi
image_pdfimage_print

2014 Yerel Seçimler öncesi hazırlayıp, bazı Başkan Adayları ile paylaştığım projelerim arasındadır.

Projenin Tanımı:

Başta ev hanımları olmak üzere her hangi bir işi olmayan ancak belirli bir beceri veya eğitimle hayatını idame ettirebilme yeteneğine sahip kişilerin yararlandığı mikro kredi uygulamasının yaygınlaştırılması için yapılan danışmanlık ve eğitim faaliyetlerini barındıran projedir.

Projenin Kapsamı:

İlçede ikamet eden dar gelirli vatandaşlara eğitim, bilgilendirme, yönlendirme ve destekleme yolu ile mikro kredi uygulamasından faydalanabilecek kişileri açığa çıkarmak ve onlara yönelik kurumsal destekleme hizmetini organize etmektir.

Projenin Paydaşları ve İcra Şekli:

İcraat için uzmanlardan oluşan yerleşik ve gerektiğinde seyyar çalışabilen bir ekip kurulacaktır. Tespit edilen vatandaşlara bireysel veya grup eğitimleri ile bilgilendirme yapıldıktan sonra kredi alımı ve yatırım aşamalarında dahi aktif destek verilerek sonuçlar takip edilecektir. Hatalı veya kasıtlı davranışlara karşı önlem alınacaktır. Uygulama için resmi kurumlar ve finans kuruluşları ile işbirliği sağlanacaktır.

Projenin Beklenen Önemli Sonuçları:

Ekonomik olarak kendine yetebilen ailelerin sayısı arttıkça ilçe içinde huzur ve barış içinde yaşama katkı sağlanacak, insanların sağlık ve mutluluk düzeyleri yükselecektir. Geliri artan ailelerin harcamaları da artacağından ilçedeki ekonomik hayata canlılık gelecektir.

Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2014
Etiketler: , , , , ,
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın